top of page
Pruutkleidi õmblemine

Foto: Kristiina Männik-Kivi

Kuidas leida pruutkleit, mis sobituks figuuriga ja vastaks ootustele?

 

Esialgu lihtsana näiv ülesanne võib pulmade planeerimise virr-varris osutuda oodatust keerulisemaks, sest just selle õige leidmine valmiskleitide hulgast ei pruugigi olla nii lihtne. Seda eriti juhul, kui on olemas oma kindel soov ja ettekujutus, milline nii tähtsal päeval kantav kleit peaks välja nägema. 

Kui pulmadeni on piisavalt aega võib julgelt kaaluda mõtet, lasta pruutkleit õmmelda. Ei maksa arvata, et õmbleja juures eritellimusel tehtud kleit võib osutuda oluliselt kallimaks salongi valmiskleidist. Pigem on siinkohal tegu isiklike eelistuste ja sooviga, kleidi valmimise protsessist osa saada. 

Kui oled otsustanud pulmakleidi õmmelda lasta, siis pole muud kui .....

 

#1 Saame kokku

Esimesel kohtumisel selgitame välja Sinu soovid ja ootused, mõtleme läbi tegumoe ja edasised sammud.

Enne kohtumist võiksid teha pisut eeltööd. Hea on kui leiad mõned näited kleitidest, mille sarnast sooviksid pulmapäeval kanda.

Võimalusel külasta mõnd pruutpaaride salongi ja proovi selga erinevaid kleite. See annab ettekujutuse, millise lõikega kleidis end tegelikult hästi tunned. Lõpliku otsuse tegumoe osas saame teha üheskoos, et oleksid kindel selle sobivuses Sinu figuuriga.

 

#2 Valime kanga

Kui tegumood ja disain paigas, valime välja kanga.

Kasulik on eelnevalt läbi mõelda kangale planeeritav eelarve, sest valitud tegumood dikteerib materjali kulu ja määrab kleidi lõpliku maksumuse.

Kui võimalused teada, leiame sobiva kanga ja vajalikud lisamaterjalid.

 

#3 Valmistame proovikleidi

Vastavalt Sinu keha mõõtudele ja kokkulepitud tegumoele valmistame esmalt proovikangast maketi ehk proovikleidi. See võimaldab vajadusel kohendada tegumoodi ning sobitada kleiti Sinu figuuriga. 

#4 Õmbleme just Sulle mõeldud pruutkleidi

Lähtuvalt proovikleidist ja sinna tehtud muudatustest alustame tööd tellimuskleidiga. Õmblemise käigus teeme mitmeid proove, mille arv sõltub suuresti disaini keerukusest, mõjutades seeläbi ka kleidi valmimise tähtaega. Seega on hea oma soovidest teada anda 3-4 kuud varem, et oleks piisavalt aega kõikideks pisiasjadeks.

 

Nii sünnib pruutkleit, mis räägib Sinu lugu, olles kordumatu, pisiasjadeni läbimõeldud ja kvaliteetselt õmmeldud just Sulle.

bottom of page